Atelje — Besplatna dostava širom sveta — Isporuka traje 2–6 nedelja
      Pregledaj u prostoru Isprobaj u AR-u Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika Podeli
      Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi sliku Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Statistika

      Mother and Child

      Explore Picasso's poignant 'Mother and Child' (1921), a Surrealist masterpiece capturing maternal love with bold colors & distorted forms. A timeless depiction of intimacy.

      Pablo Pikaso (1881-1973), revolucionarni španski slikar i skulptor, suosnivač kubizma i majstor različitih stilova. Poznat po kultnim delima kao što su Gernika i Les Demoiselles d'Avignon, njegovo nasleđe nastavlja da inspiriše.

      Umetničko delo prikazano na ovoj stranici zaštićeno je autorskim pravima, što znači da zakonski nismo u mogućnosti da kreiramo niti prodajemo identičnu reprodukciju. Ova zaštita se sprovodi u skladu sa međunarodnim sporazumima kao što su Bernska konvencija i nacionalnim zakonima, uključujući i one koji su definisani u Američki zakon o autorskom pravu – Naslov 17.

      Ovaj metod je u potpunosti usklađen sa regulativama o autorskim pravima jer ne podrazumeva kopiranje ili dupliranje zaštićenih umetničkih dela. Umesto toga, reč je o kreativnoj reinterpretaciji – novom slikarskom delu koje je inspirisano originalom, ali nije identično njemu.

      Giclee štampa / Umetnički otisak

      Giclée štampa ili print na platnu muzejskog kvaliteta uz brzu izradu i raznovrsne opcije završne obrade. ( Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika)

      Corner sample of the P118B picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B дин10
      Corner sample of the P118H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H дин10
      Corner sample of the P118W picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W дин10
      Corner sample of the P438Z picture frame: kaljeni polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z дин10
      Corner sample of the P508JH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH дин12
      Corner sample of the P508YH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH дин12
      Corner sample of the P805H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H дин10
      Corner sample of the P805Z picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z дин10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ дин10
      Corner sample of the P919G picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G дин10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ дин10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH дин10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: kaljeni polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ дин12
      Corner sample of the W106C picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C дин8
      Corner sample of the W218G picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G дин10
      Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH дин8
      Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y дин10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ дин10
      Corner sample of the W316G picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G дин10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ дин8
      Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y дин10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ дин8
      Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drvo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J дин10
      Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY дин15
      Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH дин15
      Corner sample of the W692G picture frame: masivno drvo, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G дин12
      Corner sample of the W849H picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H дин8
      Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drvo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG дин15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ дин8

      Standardne dimenzije
      po meri
      CM
      INCH

      Izaberite jednu od naših unapred definisanih veličina koje odgovaraju originalnim proporcijama umetničkog dela.

      širina
      visina

      Unesite širinu i visinu koja vam je potrebna, kako bi se uklopili u vaš ram ili na vaš zid. Štampa se može samo iseći, nikada ne može biti veća od originalne slike, stoga format sa drugačijim proporcijama gubi deo slike. Poslaćemo vam digitalni prikaz radi potvrde pre nego što započnemo štampu. Slika prikazana na ovoj stranici ne pokazuje stvarni rez — to pokazuje samo digitalni prikaz.

      Dostava širom sveta () za 2 nedelje umesto uobičajenih 4/5 nedelja. (25 октобар)

      Besplatna ekspresna dostava širom sveta
      Visokokvalitetno laneno platno
      Sveobuhvatno osiguranje transporta
      Garancija povraćaja carine i uvoznih dažbina
      Garancija vernosti boja i autentičnosti pri reprodukciji
      Politika povraćaja u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
      Garancija povrata 100% novca
      Popust pri većoj količini

      Ukupna cena

      дин 7114

      Mother and Child

      Giclee štampa / Umetnički otisak

      Veličina reprodukcije

      -

      Ukupna cena

      дин 7114

      A Poignant Depiction of Maternal Love: Pablo Picasso’s “Mother and Child” (1921)

      • Subject and Composition: This captivating painting by Pablo Picasso, created in 1921, portrays a tender moment between a mother and her child. The artwork depicts a woman cradling her baby, engaged in the intimate act of feeding. The composition is striking, with the mother’s form dominating the canvas, creating a sense of warmth, protection, and profound connection. Two additional figures are subtly included in the background, adding depth without detracting from the central theme.
      • Artistic Style and Period: “Mother and Child” is characteristic of Picasso's Surrealist period, though it also reflects his recent engagement with Neoclassicism following a trip to Italy. This blend manifests in dream-like imagery combined with monumental forms inspired by classical sculpture. The use of bold colors – while not as vibrant as some of his earlier works – and subtly distorted forms contribute to the emotional intensity of the scene, drawing the viewer into a world where reality blends with fantasy.
      • Symbolism and Emotional Impact: The painting is rich in symbolism. The mother’s long hair cascades down her shoulders, representing nurturing and care. Her gaze is focused intently on the child, conveying unwavering love and devotion. The overall impression is one of serenity and stability, a departure from the angst often associated with Picasso's earlier Blue Period works. This piece reflects a more peaceful period in the artist’s personal life following his marriage to Olga Khokhlova and the birth of their son, Paulo.

      Historical Context and Artistic Evolution

      • Influences and Inspiration: Picasso's work during this time was influenced by both his personal experiences and the artistic currents of post-World War I Europe. His travels to Italy in 1917 exposed him to classical art, which profoundly impacted his style, leading to a temporary shift away from Cubism towards more representational forms with sculptural qualities. The painting also reflects Picasso’s joy at becoming a father, inspiring a series of works exploring the theme of motherhood.
      • Picasso's Broader Artistic Journey: “Mother and Child” represents a significant moment in Picasso’s artistic evolution. From his early Blue Period explorations of poverty and despair to his groundbreaking Cubist experiments and subsequent Neoclassical phase, Picasso continuously pushed the boundaries of art. This painting demonstrates his ability to synthesize diverse influences and convey deep emotions through abstract yet accessible forms.

      A Timeless Masterpiece for Art Lovers and Collectors

      • Enduring Relevance: The enduring appeal of “Mother and Child” lies in its universal theme of maternal love, a sentiment that transcends time and culture. It is a testament to Picasso’s genius that he could create a work that resonates with audiences on such a profound emotional level.
      • Bringing Art into Your Home: At TopImpressionists.com, we offer meticulously crafted, hand-painted oil reproductions of this iconic masterpiece. Our skilled artists ensure each piece faithfully captures the nuances and emotional depth of Picasso’s original work, allowing you to experience the beauty and power of “Mother and Child” in your own space.

      Pitanja i odgovori

      Koliko su intenzivne boje u delu „Mother and Child”, Пабло Пикасо?

      „Mother and Child”, Пабло Пикасо prikazuje Uravnoteženo intenzitet boja.

      Koja veličina i orijentacija se preporučuju za štampu dela „Mother and Child”, Пабло Пикасо?

      Veličina Veliki format, Портрет orijentacija: to je preporučena postavka za štampu za „Mother and Child”, Пабло Пикасо.

      Da li je "Mother and Child" u celini svetlija ili tamnija?

      Za delo „Mother and Child”, Пабло Пикасо zabeležena je osvetljenost od uravnotežen, uz luminancu od Blaga senka.


      Biografija umetnika

      Trajno nasleđe Pabla Pikasa

      Pablo Ruiz i Pikaso, ime koje je postalo sinonim za umetničku revoluciju, rođen je u Malagi, u Španiji, 25. oktobra 1881. godine. Čini se da je njegovo samo postojanje bilo suđeno za kreativno izražavanje; prema legendi, njegove prve izgovorene reči bile su „piz, piz“, pokušaj da kaže „olovka“. Ovaj rani afinitet negovao je njegov otac, Hose Ruiz i Blasko, slikar i profesor umetnosti koji je mladom Pablu pružio osnovnu obuku. Međutim, učenik je brzo nadmašio učitelja, pokazujući izuzetan talenat za naturalistički prikaz koji je nagoveštavao skriveni genije. Kasnije selidbe porodice – prvo u A Korunju, a potom u Barselonu – bile su prožete ličnim tragedijama, naročemo gubitkom Pikasone sestre, iskustvima koja će suptilno prožeti njegove kasnija dela temama melanholije i smrtnosti. Čak i tokom formalnih studija u Školi lepih umetnosti u Barseloni i kratkog boravka na Kraljevskoj akademiji San Fernando u Madridu, Pikaso se bunio protiv krutih akademskih ograničenja, radije birajući da se uroni u dela majstora poput Velaskesa i Goje, kujući sopstveni put ka umetničkoj inovaciji.

      Od melanholičnih plavih tonova do ružičastih nijansi

      Rane godine 20. veka svedočile su pojavi dve različite faze u Pikasonom delu: Plavog perioda (otprilike 1901–1904) i Ružičastog perioda (1904–1906). Plavi period, proizašao iz ličnih nedaća i oštrog svesća o društvenoj patnji, karakterišu slike natopljene sumornim nijansama plave i plavo-zelene. Ova dela naseljavaju marginalizovane figure – prosjake, slepce, prostitutke – prikazane sa jezivom empatijom koja govori o temama izolacije i očaja. La Vie (1903) i Stari gitarista (1903–1904) stoje kao dirljivi primeri ove emocionalno nabijene faze. Promena u Pikasinoj ličnoj životu, zajedno sa selidbom u Pariz, najavila je dolazak Ružičastog perioda. Paleta se znatno zagrejala, prihvatajući ružičaste, narandžaste i crvene tonove, što je odražavalo optimističniji pogled na svet. Ovaj period doneo je fascinaciju cirkusantiima – harlekinima, akrobatama i porodičnim trupama – figuralima koji su u sebi nosili i krhkost i otpornost. Porodica saltimbanka (1905) prelepo sažima ovu tranziciju, nagoveštavajući stilska istraživanja koja su ga čekala.

      Razbijanje perspektive: Kubizam i dalje

      Godina 1907. označila je prekretnicu u istoriji umetnosti stvaranjem dela Les Demoiselles d'Avignon. Pod uticajem Iberijske skulpture i afričkih maski, ova revolucionarna slika razbila je tradicionalne pojmove perspektive i predstavljanja. Bio je to radikalan odlazak, namerno odbacivanje vekovnih konvencija koje je otvorilo put kubizmu. Radeći u bliskoj saradnji sa Žoržom Brakom, Pikaso je suosnivač ovog revolucionarnog pokreta koji je suštinski izmenio način na koji umetnici percipiraju i prikazuju stvarnost. Analitički kubizam (1909–1912) uključivao je fragmentaciju predmeta u geometrijske oblike, prikazane u prigušenim bojama, kao da se sama forma secira. To je evoluiralo u sintetički kubizam (191acije–1919), koji je uključivao elemente kolaža – isečke iz novina, komadiće tkanine – dodajući teksturu i nove slojeve vizuelne složenosti. Pikaso nije bio zadovoljan jednostavnim predstavljanjem sveta; tražio je način da ga dekonstruiše i ponovo sastavi po sopstvenim pravilima.

      Nemirni eksperimentator: Neoklasicizam, nadrealizam i rat

      Dvadesete godine prošlog veka vide Pikasa kako nakratko istražuje neoklasične stilove, stvarajući monumentalne figure koje su odjekivale klasičnim oblicima, dok su zadržavale izrazito modernu senzibilitetnost. Istovremeno, povezao se sa usponajućim nadrealističkim pokretom, iako se nikada nije u potpunosti uskladio sa njegovim principima. Njegov rad tokom ovog perioda spajao je ranije stilske uticaje sa nadrealističkim slikama i izobličenim perspektivama, demonstrirajući njegovo neprestano eksperimentisanje. Horori španskog građanskog rata duboko su uticali na Pikasa, što je kulminiralo stvaranjem dela Gernika (1937), visceralnog i emocionalno razarajućeg odgovora na bombardovanje Gernike. Ovo monumentalno delo postalo je trajni simbol ratnih zločina, učvršćujući Pikasovu ulogu ne samo kao umetnika, već i kao moćnog glasa za mir i socijalnu pravnost. Tokom 1950-ih i 60-ih, nastavio je da pomera granice, istražujući keramiku, skulpturu i grafiku sa nepokolebljivom radoznalošću i veštinom. Njegov brak sa Žaklin Roke 1961. godine doneo je novu dimenziju njegovom privatnom životu i umetničkom izražavanju.

      Nepromedljivi uticaj

      Pablo Pikaso je preminuo 8. aprila 1973. u Muginu, u Francuskoj, ostavivši za sobom neverovatno bogat opus – procenjuje se na preko 50.000 dela – koji nastavlja da očarava i inspiriše. Njegov umetnički razvoj oblikovao je širok spektar uticaja, od španskih majstora poput Velaskesa i Goje do Iberijske skulpture, afričke umetnosti i živopisnih paleta boja Henrija Matisa. Njegov uticaj na umetnost 20. veka je neizmerljiv. Bio je suosnivač kubizma, pionir kolaža i konstruisane skulpture, i dosledno je izazivao umetničke konvencije. Pikasovo neprestano eksperimentisanje redefinisalo je modernu umetnost, ostavljajući neizbrisiv trag na generacije umetnika i učvrstivši njegovo mesto kao jedne od najvažnijih i najuticajnijih figura u istoriji. Njegovo nasleđe prevazilazi platno, odjekujući u bezbroj aspektima savremene kulture i podsećajući nas na transformativnu moć umetničke vizije.

      Пабло Пикасо

      Пабло Пикасо

      1881 - 1973 , Шпанија

      Brzi pregled

      • Datum Rođenja: 25. oktobar 1881.
      • Datum Smrti: 8. april 1973.
      • Mesto Rođenja: Malaga, Španija
      • Nacionalnost: Španski
      • Pokreti/Umetnici Pod Uticajem:
        • Kubizam
        • Moderno umetnost
      • Puno Ime: Pablo Ruiz y Picasso
      • Umetnički Pokret: Kubizam, Sura realizam
      • Uticajni Umetnici:
        • Velázquez
        • Goya
        • Matisse
      • Značajna Dela:
        • Les Demoiselles d'Avignon
        • Guernica
        • Stari gitarista
        • La Vie
        • Familija saltimbanki
      Istražite umetnička dela organizovana prema temama, stilovima i karakteristikama.
      © TopImpressionists.com — Sva prava zadržana  ·  100% Ručno oslikano · Zagarantovano zadovoljstvo · Besplatna dostava širom sveta
      VISA MASTERCARD