Atelje — Besplatna dostava širom sveta — Isporuka traje 2–6 nedelja
      Pregledaj u prostoru Isprobaj u AR-u Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika Podeli
      Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi sliku Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Statistika

      Self Portrait

      Piet Mondrijan, holandski pionir apstraktne umetnosti i De Stijl pokreta! Otkrijte njegov Neoplastizam, geometrijske slike i trajni uticaj na moderni dizajn. Ikonografija boja i linija!

      Giclee štampa / Umetnički otisak

      Giclée štampa ili print na platnu muzejskog kvaliteta uz brzu izradu i raznovrsne opcije završne obrade. ( Naručite ručno oslikano reprodukciju Pređi na prodaju digitalnih slika)

      Corner sample of the P118B picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B дин10
      Corner sample of the P118H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H дин10
      Corner sample of the P118W picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W дин10
      Corner sample of the P438Z picture frame: kaljeni polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z дин10
      Corner sample of the P508JH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH дин12
      Corner sample of the P508YH picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH дин12
      Corner sample of the P805H picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H дин10
      Corner sample of the P805Z picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z дин10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ дин10
      Corner sample of the P919G picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G дин10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: kaljeni polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ дин10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: kaljeni polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH дин10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: kaljeni polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ дин12
      Corner sample of the W106C picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C дин8
      Corner sample of the W218G picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G дин10
      Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH дин8
      Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y дин10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ дин10
      Corner sample of the W316G picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G дин10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ дин8
      Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y дин10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ дин8
      Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drvo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J дин10
      Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY дин15
      Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH дин15
      Corner sample of the W692G picture frame: masivno drvo, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G дин12
      Corner sample of the W849H picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H дин8
      Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drvo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG дин15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ дин8

      Standardne dimenzije
      po meri
      CM
      INCH

      Izaberite jednu od naših unapred definisanih veličina koje odgovaraju originalnim proporcijama umetničkog dela.

      širina
      visina

      Unesite širinu i visinu koja vam je potrebna, kako bi se uklopili u vaš ram ili na vaš zid. Štampa se može samo iseći, nikada ne može biti veća od originalne slike, stoga format sa drugačijim proporcijama gubi deo slike. Poslaćemo vam digitalni prikaz radi potvrde pre nego što započnemo štampu. Slika prikazana na ovoj stranici ne pokazuje stvarni rez — to pokazuje samo digitalni prikaz.

      Dostava širom sveta () za 2 nedelje umesto uobičajenih 4/5 nedelja. (22 октобар)

      Besplatna ekspresna dostava širom sveta
      Visokokvalitetno laneno platno
      Sveobuhvatno osiguranje transporta
      Garancija povraćaja carine i uvoznih dažbina
      Garancija vernosti boja i autentičnosti pri reprodukciji
      Politika povraćaja u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
      Garancija povrata 100% novca
      Popust pri većoj količini

      Ukupna cena

      дин 7096

      Self Portrait

      Giclee štampa / Umetnički otisak

      Veličina reprodukcije

      -

      Ukupna cena

      дин 7096

      Brzi pregled

      • Movement: De Stijl
      • Notable elements: Geometric forms
      • Influences:
        • Post-Impressionism
        • Cubism
      • Title: Self Portrait
      • Artist: Piet Mondrian
      • Artistic style: Neoplasticism

      Kviz o umetnosti

      Svako pitanje ima samo jedan tačan odgovor.

      Pitanje 1:
      What is the primary artistic movement associated with Piet Mondrian’s ‘Self Portrait’?
      Pitanje 2:
      In the painting, what is the primary purpose of the formal elements (lines and colors)?
      Pitanje 3:
      What is the significance of the two figures in the background of ‘Self Portrait’?
      Pitanje 4:
      The painting ‘Self Portrait’ was created in which year?
      Pitanje 5:
      Which art movement did Mondrian’s ‘Self Portrait’ directly influence?

      A Study in Restraint: Piet Mondrian’s ‘Self Portrait’ (1918)

      Piet Mondrian's “Self Portrait,” painted in 1918, isn’t merely a depiction of the artist; it’s a carefully constructed manifesto rendered in oil on canvas. Measuring a modest 88 x 71 centimeters, this work transcends the traditional portraiture genre, becoming instead a profound exploration of abstraction and the nascent principles that would define Mondrian's revolutionary style – Neoplasticism. The painting immediately commands attention not through vibrant color or dramatic gesture, but through its deliberate austerity. Mondrian presents himself with a striking seriousness, his features framed by a neatly trimmed mustache and beard, conveying an almost unnerving gravity. He’s dressed in the formal attire of the time—a dark suit and tie—a choice that subtly underscores the painting's intellectual rigor and the artist’s commitment to stripping away superfluous ornamentation from both art and life. The background, sparsely furnished with a dining table and chairs, further emphasizes this sense of contained space and deliberate reduction. A book resting on the table hints at an engagement with thought, suggesting that Mondrian wasn’t simply capturing his likeness but actively contemplating his artistic direction.

      A Bridge Between Worlds: Post-Impressionism and the Dawn of Abstraction

      Mondrian's “Self Portrait” occupies a fascinating transitional space within the history of art. Born in 1872, he initially trained as a teacher, but his true calling lay in painting, drawing inspiration from the landscapes of the Dutch school and experimenting with Pointillism and Fauvism – movements that sought to break free from traditional representation. However, it was his encounter with Cubism in Paris that proved pivotal. The fractured forms and geometric deconstruction of Picasso and Braque ignited a desire within Mondrian to move beyond imitation and explore pure abstraction. This painting serves as a tangible bridge between these influences; we see echoes of Post-Impressionist color palettes – particularly the subtle blues and greens – alongside the nascent geometric structures that would soon dominate his work. The careful arrangement of lines and rectangles, hinting at the future De Stijl aesthetic, is already present, suggesting a deliberate move towards a visual language based on fundamental elements rather than objective reality.

      Deconstructing Reality: The Language of Lines and Color

      At its core, “Self Portrait” exemplifies Mondrian’s Neoplasticist philosophy – the belief that art should reduce itself to its most essential components: horizontal and vertical lines, primary colors (red, blue, yellow), and their associated black and white. While not fully realized in this particular work, the seeds of this reductive approach are clearly visible. The painting is built upon a grid-like structure, with intersecting lines creating a sense of order and balance. The limited palette—primarily muted tones—further reinforces this emphasis on fundamental elements. It’s important to note that Mondrian wasn't simply eliminating color; he was exploring its inherent properties – the relationships between hues, their interactions, and their capacity to evoke specific emotions. The careful placement of each line and rectangle is not arbitrary; it’s a deliberate act of composition designed to create a harmonious visual experience.

      An Enduring Legacy: Influence and Relevance in the 20th Century

      Piet Mondrian's “Self Portrait” stands as a crucial document in the evolution of modern art, profoundly influencing subsequent movements like Bauhaus, Constructivism, and Minimalism. His emphasis on geometric abstraction paved the way for artists to explore new ways of representing space, form, and color. The painting’s influence extends far beyond the realm of fine art, impacting fields such as architecture, graphic design, and even fashion. The principles of Neoplasticism—simplicity, clarity, and a focus on essential elements—continue to resonate today, informing contemporary design practices. Reproductions of this iconic work offer a powerful connection to a pivotal moment in artistic history, allowing viewers to appreciate the intellectual rigor and aesthetic vision of one of the 20th century’s most influential artists. TopImpressionists offers meticulously crafted reproductions that faithfully capture the essence of Mondrian's masterpiece, bringing this significant artwork into your home or office with exceptional quality and detail.

      Pitanja i odgovori

      Da li je „Self Portrait”, Piet Mondrijan svetlo ili tamno umetničko delo?

      U pogledu percepcije osvetljenosti, „Self Portrait”, Piet Mondrijan je balanced.

      Da li je "Self Portrait" dostupan kao umetnička štampa?

      Da biste naručili print dela „Self Portrait”, Piet Mondrijan, jednostavno ga poručite na njegovoj stranici Umetski print: umetnička štampa na pamučnom platnu ili arhivskom kanvas papiru.

      Na koji način se "Self Portrait" uklapa u teme i stil umetnika Piet Mondrijan?

      „Self Portrait“ pripada Neoplasticism periodu stvaralaštva umetnika Piet Mondrijan, čije su upečatljive teme obuhvatale post-impressionism, cézanne’s geometry, early abstraction, color theory exploration, transition to abstraction, experimentation with form, foundation for neoplasticism, exploring pure color.


      Biografija umetnika

      Pieta Mondrijana: Vizija Univerzalne Harmonije

      Rođen kao Pieter Cornelis Mondriaan 7. marta 1872. godine u mirnom holandskom gradu Amersfoortu, umetnički put Pieta Mondrijana nije bio trenutno otkriće, već postepeno razvijanje. Njegov raniji život bio je prožet tradicijom; njegov ujak, Frits Mondriaan, već je bio etablirani slikar, a ta porodična veza ga je prvobitno usmerila ka slikanju pejzaža. Te prve radove, podsećajući na Hagšku školu i holandski impresionizam – dela poput *Crvenog Mlina* – otkrivaju mladog umetnika koji marljivo studira prirodu, savladava tehniku, ali suptilno traži nešto izvan pukog predstavljanja. Čak i tada, čežnja za pojednostavljivanjem činila se kao da povlači njegov kist. Nije bio zadovoljan samo ogledalom sveta; želeo je destilovati njegovu esenciju. Ta rana period videla je eksperimentisanje sa Pointilizmom i Fauvizmom, svaki stil nudeći drugačiju perspektivu boja i oblika, ali nijedan u potpunosti nije zadovoljio njegovo rastuću umetničku viziju. Bilo je to vreme istraživanja, neophodan predhodnik radikalnog odstupanja koje će definisati njegovu ostavštinu.

      Pariskog Buđenja i Rođenje Neoplastičnosti

      Ključni trenutak nastupio je 1912. godinom kada se Mondrijan preselio u Pariz. Grad je pulsirao avangardnom energijom, a on se našao uronjen u revolucionarni svet kubizma. Ovaj susret se pokazao transformativnim. Počeo je dekonstruisati oblike, razlagati objekte na njihove geometrijske komponente, odmaknuvši se od prikazivanja *šta* vidi prema istraživanju *kako* to vidi. Ali Mondrijan nije samo usvajao novi stil; kreće se na duhovno putovanje. Duboko pod uticajem Teozofije – mistične filozofije koja naglašava univerzalna načela – verovao je da umetnost može biti sredstvo za izražavanje ovih skrivenih istina. Ta vera je poterala njegovu neumornu težnju ka apstrakciji, gurajući ga da smanji boju i oblik na njihove najfundamentalnije elemente. Oko 1917. godine, ovo putovanje je kulminiralo formulacijom Neoplastičnosti, često nazvanom ‘čista plastična umetnost’. Bila je to radikalna estetika zasnovana na bitnim oblicima – ravnim linijama, pravim uglovima – i ograničenoj paleti: primarne boje (crvena, plava, žuta), crna, bela i siva. Za Mondrijana, ovo smanjenje nije bilo o praznini; rečilo se o otkrivanju podređene harmonije univerzuma, vizuelnom manifestaciji duhovnog reda. Suosnovao je pokret *De Stijl* sa Teom van Doesburgom kako bi promovisao ove ideje, čime je učvrstio Neoplastičnost kao vodeću silu u modernoj umetnosti. Remek-dela poput *Kompozicije sa crvenim, plavim i žutim* i *Tableau br. 2 Kompozicija br. V* stoje kao svedočanstva ovog perioda, ikonične reprezentacije njegove neumorne posvećenosti geometrijskoj čistoti.

      Njujorški Ritam: Kasnoprofiliranje

      Izbijanje Drugog svetskog rata primoralo je Mondrijana da 1940. godine pobegne iz Evrope, pronalazeći utočište u užurbanom gradu Njujorku. Ovo preseljenje se neočekivano ispostavilo kao ohrabrujuće. Gridska struktura grada – jasan kontrast organskim pejzažima koje je poznavao – rezonirala je sa njegovim umetničkim principima. Njegova kasnija dela, naročito *Broadway Boogie Woogie* (1943), odražavaju taj uticaj. Iako zadržava temeljna načela Neoplastičnosti, slika uvodi dinamičnu energiju, živahni ritam inspirisan pulsirajućim životom grada i džez muzikom. Prave linije su još prisutne, ali sada plešu i presecaju se sa većom slobodom, stvarajući osećaj pokreta i radosti. Čini se kao da je Mondrijan pronašao novi jezik unutar svog uspostavljenog vokabulara, način da izrazi složenost modernog urbanog postojanja kroz jednostavnost geometrijske apstrakcije. Nastavio je da dorađuje svoj stil sve do svoje smrti 1944. godine, ostavljajući iza sebe delo koje i dalje fascinira i inspirishe.

      Trajna Ostavština: Mondrijanova Trajna Uticaj

      Mondrijanov uticaj na umetnički svet je neprocenjiv. On nije bio samo umetnik; bio je vizionar koji je fundamentalno promenio naše razumevanje apstrakcije i njenog potencijala za izražavanje univerzalnih istina. Njegovo delo je duboko uticalo na bezbroj umetnika, pokreta i disciplina. Apstraktni ekspresionizam, minimalizam i slika polja boja duguju svoj dug njegovom pionirskom duhu. Ali njegov uticaj se proteže daleko izvan platna. Principi Neoplastičnosti – jednostavnost, jasnoća, geometrijski red – proželi su arhitekturu, dizajn i modu. Od nameštaja i tekstila do fasada zgrada i grafičkih rasporeda, Mondrijanova estetika nastavlja da oblikuje naš vizuelni svet. Ostaje ikonična figura u modernoj umetnosti, simbol neumorne potrage za apstrakcijom i trajne moći umetničke inovacije. Kao što je istakao istorijaš dizajna Stiven Bejli, Mondrijan je postao „totem za sve što je modernizam težio da bude“. Njegova ostavština nije samo jedna od estetske lepote, već i intelektualne rigoroznosti, duhovne dubine i neumorne vere u transformativni potencijal umetnosti.

      Uticaji i Ključna Dela

      • Rani Uticaji: Hagška škola, holandski impresionizam, Pointilizam, Fauvizam pružili su osnovu za njegove početne umetničke iskaze.
      • Transformativni Uticaj: Kubizam u Parizu bio je ključan za njegov prelazak ka apstrakciji i geometrijskim oblicima.
      • Filozofski Temelj: Teozofija duboko je informisala njegovo verovanje da umetnost može izraziti univerzalne duhovne principe.
      • Ključna Dela: *Crveni Mlin* (rani naturalistički period), *Kompozicija sa crvenim, plavim i žutim* (tipičan Neoplastizam), *Tableau br. 2 Kompozicija br. V* (demonstrira redukciju na esencijalne oblike), *Broadway Boogie Woogie* (kasnoprofilski dinamizam pod uticajem Njujorka).
      • Trajna Uticaj: Mondrijanovo delo i dalje inspiriše umetnike, arhitekte i dizajnere, oblikujući modernu estetiku u različitim disciplinama.
      Njegovi estetski principi protezali su se izvan slikarstva da utiču na arhitekturu, dizajn i modu. Ostaje ikonična figura u modernoj umetnosti, predstavljajući potragu za apstrakcijom i univerzalnom harmonijom.
      Piet Mondrijan

      Piet Mondrijan

      1872 - 1944 , Немачка

      Brzi pregled

      • Datum Rođenja: 7. mart 1872.
      • Datum Smrti: 1. februar 1944.
      • Mesto Rođenja: Amersfoort, Holandija
      • Nacionalnost: Holanđanin
      • Pokreti/Umetnici Pod Uticajem:
        • Apstraktni ekspresionizam
        • Minimalizam
        • Color Field slikarstvo
      • Puno Ime: Pieter Kornelis Mondrian
      • Umetnički Pokret: Neoplastičizam, De Stilj
      • Uticajni Umetnici:
        • Haguška škola
        • Kubizam
        • Teozofija
      • Značajna Dela:
        • Kompozicija sa crvenim, plavim...
        • Tableau br. 2 Kompozicija V
        • Broadway Boogie Woogie
      Istražite umetnička dela organizovana prema temama, stilovima i karakteristikama.
      © TopImpressionists.com — Sva prava zadržana  ·  100% Ručno oslikano · Zagarantovano zadovoljstvo · Besplatna dostava širom sveta
      VISA MASTERCARD