Atölye — Dünya çapında ücretsiz gönderim — 2–6 hafta içinde teslimat
      Önizle AR ile önizle Baskı Satışına Geç Dijital Görsel Satışına Geç Gönder
      Detaylar Rehber Favorilere ekle Dosyayı İndir Benzerleri X-Işını Slayt Gösterisi İstatistikler

      Nemo Loquebatur

      Experience the lively Rococo genre scene of Nemo Loquebatur by Cornelis Troost (c. 1740), capturing an elegant, spirited gathering you can own.

      Amsterdam üst sınıfının zarif tür sahneleri ve tiyatro konularıyla tanınan Hollandalı Rokoko ressamı Cornelis Troost'u (1696-1750) keşfedin. Zekice işlenmiş portrelerini, 'NELRI' gibi pastel eserlerini ve mirasını inceleyin.

      El Yapımı Yağlı Boya Reproduksiyon

      Sanatçılarımız tarafından sipariş üzerine hazırlanan; istediğiniz boyut ve çerçevede, tuval üzerine el boyaması yağlı boya. ( Baskı Satışına Geç Dijital Görsel Satışına Geç)

      Corner sample of the P118B picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B ₺10
      Corner sample of the P118H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H ₺10
      Corner sample of the P118W picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W ₺10
      Corner sample of the P438Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z ₺10
      Corner sample of the P508JH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH ₺12
      Corner sample of the P508YH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH ₺12
      Corner sample of the P805H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H ₺10
      Corner sample of the P805Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z ₺10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ ₺10
      Corner sample of the P919G picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G ₺10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ ₺10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH ₺10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ ₺12
      Corner sample of the W106C picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C ₺8
      Corner sample of the W218G picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G ₺10
      Corner sample of the W218JH picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH ₺8
      Corner sample of the W218Y picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y ₺10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ ₺10
      Corner sample of the W316G picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G ₺10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ ₺8
      Corner sample of the W316Y picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y ₺10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ ₺8
      Corner sample of the W4111J picture frame: masif ahşap, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J ₺10
      Corner sample of the W500HY picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY ₺15
      Corner sample of the W500JH picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH ₺15
      Corner sample of the W692G picture frame: masif ahşap, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G ₺12
      Corner sample of the W849H picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H ₺8
      Corner sample of the W940BG picture frame: masif ahşap, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG ₺15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ ₺8

      Standart Boyutlar
      özel boyutlu
      CM
      INCH

      Eserin orijinal oranlarıyla uyumlu, önceden belirlenmiş boyutlarımız arasından seçim yapın.

      genişlik
      yükseklik

      Çerçevenize veya duvarınıza uygun olması için ihtiyacınız olan genişliği ve yüksekliği yazın. Bu eser el boyamasıdır; bu nedenle farklı bir formdaki boyutlar için sanatçı, resmin etrafına biraz daha fazla boya ekleyebilir veya biraz daha kırpabilir — seçim sizin. Boyama işlemi başlamadan önce onaylamanız için size bir dijital taslak gönderiyoruz. Bu sayfada gösterilen resim gerçek sonucu yansıtmamaktadır — gerçek sonucu yalnızca taslak göstermektedir.

      Değiştirilebilecek örneklere dair: Yüzün müşteri fotoğrafıyla değiştirilmesi; Evcil hayvan eklenmesi (örneğin kedinin köpek ile değiştirilmesi); Arka plana gizli bir mesaj dahil edilmesi; Arka plan manzarasının veya öğelerinin değiştirilmesi.
      Siparişten sonra, TopImpressionists.com ekibi talimatlar için müşteriye e-posta gönderecek ve bir taslak önizleme sunacaktır

      Dünya Çapında Teslimat (); standart 5 hafta yerine 3/4 haftada. (23 Ekim). Kaliteden ödün verilmez.

      Dünya Çapında Ücretsiz Ekspres Kargo
      Yüksek Kaliteli Keten Tuval
      Tam Nakliye Sigortası
      Gümrük Vergisi İadesi Garantisi
      Gerçek Renk Uyumu Garantisi
      100 Günlük İade Koşulları (Sadece Üretim Hatalı Ürünler İçin)
      %100 Para İade Garantisi
      Toplu Alım Avantajı

      Toplam Fiyat

      ₺ 13153

      Nemo Loquebatur

      Baskı Tekniği

      Baskı Boyutu

      -

      Toplam Fiyat

      ₺ 13153

      Kısa Bilgiler

      • Year: 1740
      • Movement: Rococo
      • Title: Nemo Loquebatur
      • Medium: Gouache and pastel

      Sanat Bilgisi Testi

      Her soru için yalnızca bir doğru cevap bulunmaktadır.

      Soru 1:
      What is the primary medium used by Cornelis Troost for 'Nemo Loquebatur'?
      Soru 2:
      What general genre does this artwork belong to, depicting social interaction?
      Soru 3:
      The series of which 'Nemo Loquebatur' is a part, what theme does it explore?
      Soru 4:
      In what century was this artwork created, placing it within the Rococo period?
      Soru 5:
      What element in the photo description suggests an atmosphere of warmth and elegance?

      A Glimpse into Rococo Merriment: The Social Scene of Nemo Loquebatur

      Imagine an evening bathed in the soft, flickering glow of crystal chandeliers, where the air hums with witty conversation and the clinking of fine glassware. This exquisite pastel scene, Nemo Loquebatur, transports us directly into the sophisticated salons of 18th-century Amsterdam. It captures a moment of convivial gathering among distinguished gentlemen, an atmosphere thick with intellectual exchange and burgeoning revelry. The composition itself is a masterclass in genre painting, depicting not just figures, but the very texture of high society life—a world where wit was as carefully curated as one's waistcoat.

      The Artistry of Pastel: Technique and Touch

      What makes this piece so captivating is its remarkable medium. Cornelis Troost eschewed the permanence of oil paint for the delicate, ethereal touch of gouache and pastel. This choice of materials speaks volumes about the period's artistic tastes; it allowed Troost to achieve a luminosity and softness that mimic the fleeting quality of memory itself. The opaque watercolour mixed with soft chalk lends the skin tones a remarkable delicacy while allowing the rich textures of the gentlemen’s elaborate clothing—the silks, the lace, the polished wood of the mantlepiece—to remain vividly present. To own a reproduction of this work is to possess an echo of that eighteenth-century luminosity.

      Historical Context and Narrative Depth

      This painting is part of a larger narrative cycle, suggesting a structured, unfolding story across several panels. The title itself, Nemo Loquebatur, hints at the playful structure underlying the apparent spontaneity. While the initial moments depicted might suggest polite discourse—men holding books, engaging in measured conversation near an elegant fireplace mantle—the overall trajectory of such scenes often suggests a delightful descent into spirited abandon fueled by good company and perhaps too much wine. Troost, deeply embedded in the vibrant cultural life of Amsterdam during this time, possessed an unparalleled ability to observe human nature at its most charmingly flawed.

      Emotional Resonance for the Modern Collector

      For the contemporary admirer, Nemo Loquebatur offers more than mere decoration; it offers an emotional anchor. It speaks to the universal yearning for connection—for that perfect gathering where laughter rings freely and conversation flows without end. Whether placed in a formal drawing-room or a richly paneled study, this artwork introduces an immediate sense of cultured warmth and sophisticated history. It invites the viewer not just to look, but to participate; one can almost hear the murmur of voices and smell the faint scent of expensive tobacco mingling with wine.

      Soru ve Cevaplar

      "Nemo Loquebatur" bir mekana nasıl bir hava katardı?

      Cornelis Troost imzalı "Nemo Loquebatur" eserinin Elegant atmosferi, önerilen mekanla uyum sağlıyor: bir Living Room.

      "Nemo Loquebatur" eserinin telif hakkı durumu neden bu şekildedir?

      "Nemo Loquebatur" eserinin telif hakkı durumu - kamu malıdır - telif hakkı süresi dolmuştur - sanatçının 1750 yılındaki ölümünden kaynaklanmaktadır.

      Cornelis Troost imzalı "Nemo Loquebatur" hangi duyguyu yansıtıyor?

      Cornelis Troost imzalı "Nemo Loquebatur", Nostalgic bir duygusal ton yansıtıyor.


      Sanatçı Biyografisi

      Amsterdam’ın Altın Çağı'na Açılan Bir Pencere

      18. yüzyıl Amsterdam'ının canlı dokusuyla ayrılmaz bir biçimde bütünleşmiş bir isim olan Cornelis Troost, bir sanatçıdan çok daha fazlasıydı; o, kendi çağının keskin bir gözlemcisi ve usta bir kaydedicisiydi. 8 Ekim 1696'da Hollanda Cumhuriyeti'nin kalbinde, Amsterdam'da dünyaya gelen Troost'un genç bir oyuncu adayından ünlü bir ressama uzanan yolculuğu, sanatsayı tutkularının ve kişisel dönüşümün büyüleyici bir buluşmasını gözler önüne serer. Başlangıçta sahnede bir performans sanatçısı olarak eğitim alan sanatçı, gerçek çağrısını alkışlar ve dramlar arasında değil, resmin titiz detaylarında ve ince nüanslarında buldu. Hayatının seyri, bilinçli bir değişimle damgalanmıştır; spot ışıklarını reddedip fırça darbelerinin sessiz tefekkürüne yönelmesi, onu nihayetinde Hollanda Rokoko tür sanatının en önemli figürlerinden biri haline getirmiştir.

      Troost'un sanatsal eğitimi, öğrencisinin doğuştan gelen yeteneğini fark eden saygın bir portre ressamı olan Arnold Boonen'ın gözetimi altında başladı. Bu çıraklık dönemi çok önemli bir temel sağladı, ancak Troost'un kendine özgü tarzını asıl sergileyen şey erken dönem çizimleri oldu; özellikle de 1708 tarihli, Savoy Prensi Eugene ve kötü şöhretli kitapçı ile casus Louis Renard'ı lüks bir Amsterdam genelevinde gizli faaliyetler yürütürken tasvir eden eseri. Zeka ve entrika dolu bu parça, sanatçının daha sonra böylesine büyüleyici bir beceriyle keşfedeceği temaların habercisiydi: sosyal yaşamın karmaşıklığı, hazların cazibesi ve saygınlık maskesinin altındaki gizli akıntılar.

      Rokoko Zarafeti ve Sosyal Anlatı

      Kariyeri olgunlaştıkça Troost, laubalilik ile sofistike duruş arasındaki o hassas dengeyi yakalamada bir usta haline geldi. Çalışmaları, şüphesiz Londra toplumunun hiciv dolu tasvirleriyle tanınan William Hogarth'ın dramatik kompozisyonlarından ve Watteau, Boucher ile Lancret gibi Fransız ustaların zarif estetiğinden etkilenmişti. Hollanda realizmi ile Fransız Rokoko zarafetinin bu sentezi, onun hem yerel gerçekliğe derinden bağlı hem de son derece rafine eserler yaratmasına olanak tanıdı.

      Sanat repertuvarı, samimi portrelerden görkemli grup kompozisyonlarına kadar uzanan dikkat çekici bir çeşitliliğe sahipti. Sanat dünyasına bıraktığı en kalıcı katkılardan bazıları şunlardır:

      • Collegium Medicum Müfettişlerinin Portresi (1724): 18. yüzyıl Hollanda sanatının ve kurumsal zarafetin zirvesini sergileyen büyüleyici bir Rokoko yağlı boya tablosu.
      • Maria Magdalena Stavenisse Portresi (yaklaşık 1726): Aristokratik zenginliği ve statüyü göstermek için rafine detaylar kullanan bir Barok şaheseri.
      • Aalmoezeniersweeshuis Yetimhanesi Yönetim Kurulu (1729): Dramatik ışıklandırma ve görkemli bir dekor kullanarak Amsterdam'ın sosyal yapılarına bir pencere açan, toplumsal önemi hissettiren anıtsal bir grup portresi.

      Usta Bir Gözlemcinin Mirası

      Cornelis Troost'un önemi, bir geçiş dönemi için görsel bir tarihçi olarak hareket edebilme yeteneğinde yatar. Büyük Hollanda Altın Çağı ustalarının dönemi geride kalmış olsa da, Troost Hollanda geleneğine Rokoko hareketinin neşesini ve dekoratif cazibesini aşılayarak ona yeni bir soluk getirdi. Resimleri sadece yüzleri tasvir etmekle kalmaz; bir çağın ruhunu yakalar—ipeğin hışırtısını, mum ışığının titreyişini ve Amsterdam üst sınıfının ince sosyal hiyerarşilerini canlandırır.

      Zekice işlenmiş portreleri ve büyüleyici tür sahneleri aracılığıyla Troost, izleyicileri büyülemeye devam eden bir miras bıraktı. 17. yüzyılın ağır ve dramatik gelenekleri ile 18. yüzyılın havadar, zarif estetiği arasında köprü kuran kilit bir figür olarak kalmaya devam ederek, çok sevdiği Amsterdam'ın sosyal nüanslarının gelecek nesiller için boyalarla korunmasını sağladı.

      Cornelis Troost

      Cornelis Troost

      1696 - 1750 , Hollanda

      Kısa Bilgiler

      • Artistic Movement Or Style: Rokoko tür sahneleri
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Sara Troost']
      • Artists Who Influenced This Artist:
        • William Hogarth
        • Watteau
        • Boucher
        • Lancret
      • Date Of Birth: 8 Ekim 1696
      • Date Of Death: 7 Mart 1750
      • Full Name: Cornelis Troost
      • Nationality: Hollandalı
      • Notable Artworks:
        • NELRI serisi
        • Jeronimus Tonneman
        • Inspectors of Collegium
      • Place Of Birth: Amsterdam, Hollanda
      © TopImpressionists.com — Tüm Hakları Saklıdır  ·  100% El Boyası · Memnuniyet Garantili · Dünya Çapında Ücretsiz Gönderim
      VISA MASTERCARD