Atölye — Dünya çapında ücretsiz gönderim — 2–6 hafta içinde teslimat
      Önizle AR ile önizle El Yapımı Tablo Satın Al Dijital Görsel Satışına Geç Gönder
      Detaylar Rehber Favorilere ekle Dosyayı İndir Benzerleri X-Işını Slayt Gösterisi İstatistikler

      St. Jerome penitente

      Experience the dramatic tenebrism of Ribera's St. Jerome penitente, a Baroque masterpiece capturing profound spiritual remorse; discover this iconic work today.

      Jusepe de Ribera (Lo Spagnoletto), Barok dönemin dramatik ressamı! Tenebrizm ustası, güçlü dini sahneleri ve gerçekçiliğiyle tanınır. Velázquez ve Zurbarán ile İspanyol sanatının önemli isimlerindendir.

      Giclée / Sanat Baskısı

      Hızlı üretim ve esnek bitiş seçenekleriyle müze kalitesinde giclée veya kanvas baskı. ( El Yapımı Tablo Satın Al Dijital Görsel Satışına Geç)

      Corner sample of the P118B picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B ₺10
      Corner sample of the P118H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H ₺10
      Corner sample of the P118W picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W ₺10
      Corner sample of the P438Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z ₺10
      Corner sample of the P508JH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH ₺12
      Corner sample of the P508YH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH ₺12
      Corner sample of the P805H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H ₺10
      Corner sample of the P805Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z ₺10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ ₺10
      Corner sample of the P919G picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G ₺10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ ₺10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH ₺10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ ₺12
      Corner sample of the W106C picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C ₺8
      Corner sample of the W218G picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G ₺10
      Corner sample of the W218JH picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH ₺8
      Corner sample of the W218Y picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y ₺10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ ₺10
      Corner sample of the W316G picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G ₺10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ ₺8
      Corner sample of the W316Y picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y ₺10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ ₺8
      Corner sample of the W4111J picture frame: masif ahşap, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J ₺10
      Corner sample of the W500HY picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY ₺15
      Corner sample of the W500JH picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH ₺15
      Corner sample of the W692G picture frame: masif ahşap, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G ₺12
      Corner sample of the W849H picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H ₺8
      Corner sample of the W940BG picture frame: masif ahşap, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG ₺15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ ₺8

      Standart Boyutlar
      özel boyutlu
      CM
      INCH

      Eserin orijinal oranlarıyla uyumlu, önceden belirlenmiş boyutlarımız arasından seçim yapın.

      genişlik
      yükseklik

      Çerçevenize veya duvarınıza uygun olması için ihtiyacınız olan genişlik ve yüksekliği yazın. Bir baskı yalnızca kesilebilir, görselden daha büyük hale getirilemez; bu nedenle farklı bir formdaki boyut seçimi, görselin bir kısmının kaybına neden olur. Herhangi bir baskı yapmadan önce onaylamanız için size bir dijital taslak gönderiyoruz. Bu sayfada gösterilen resim gerçek kesimi göstermez — bunu yalnızca taslak gösterir.

      Dünya Çapında Teslimat (); standart 4/5 hafta yerine 2 haftada. (21 Ekim)

      Dünya Çapında Ücretsiz Ekspres Kargo
      Yüksek Kaliteli Keten Tuval
      Tam Nakliye Sigortası
      Gümrük Vergisi İadesi Garantisi
      Gerçek Renk Uyumu Garantisi
      100 Günlük İade Koşulları (Sadece Üretim Hatalı Ürünler İçin)
      %100 Para İade Garantisi
      Toplu Alım Avantajı

      Toplam Fiyat

      ₺ 3370

      St. Jerome penitente

      Giclée / Sanat Baskısı

      Baskı Boyutu

      -

      Toplam Fiyat

      ₺ 3370

      Kısa Bilgiler

      • Influences: Caravaggio
      • Dimensions: 77 x 71 cm
      • Year: 1652
      • Artist: Jusepe de Ribera
      • Movement: Baroque
      • Subject or theme: Religious Painting

      Sanat Bilgisi Testi

      Her soru için yalnızca bir doğru cevap bulunmaktadır.

      Soru 1:
      What artistic style is prominently featured in Jusepe de Ribera’s ‘St. Jerome penitente’?
      Soru 2:
      The painting depicts Saint Jerome as a figure contemplating what symbol?
      Soru 3:
      In which city did Jusepe de Ribera establish his artistic career and achieve significant fame?
      Soru 4:
      What is the primary technique employed by Ribera in ‘St. Jerome penitente’?
      Soru 5:
      What is the overall mood conveyed by Ribera’s portrayal of Saint Jerome?

      Saint Jerome Penitente - A Masterpiece of Dramatic Realism

      “St. Jerome penitente,” painted in 1638–40 by Jusepe de Ribera, stands as a cornerstone of Baroque art and exemplifies the artist’s unparalleled ability to convey profound spiritual emotion through meticulously crafted realism. Located within the Museo del Prado’s collection in Madrid, Spain, this monumental canvas transcends mere depiction; it plunges viewers into a visceral experience of contemplation and remorse.

      Ribera's signature style—known as tenebrism—dominates the composition. This technique employs stark contrasts between light and dark, creating an atmosphere of dramatic intensity that draws attention to Jerome’s central figure. The artist skillfully manipulates chiaroscuro, highlighting Jerome’s face and torso while enveloping the background in deep shadows, mirroring the saint's inner turmoil.

      • Subject Matter: The painting portrays Saint Jerome, a revered biblical hermit who famously wrestled with demons to renounce worldly pleasures and dedicate himself to prayer. Ribera captures Jerome in a moment of intense introspection, reflecting on his past sins and contemplating the skull—a potent symbol of mortality and human vanity.
      • Style: Tenebrism is characterized by its dramatic use of light and dark, prioritizing emotional impact over precise anatomical detail. Ribera’s meticulous observation of human anatomy contributes to the realism of Jerome's portrayal, yet he prioritizes conveying psychological depth.
      • Technique: Ribera employed oil paint on canvas with a layering technique that builds up texture and luminosity. The artist meticulously blended pigments to achieve subtle gradations of color, enhancing the overall visual richness of the artwork.
      • Historical Context: Created in Naples during the Baroque period (approximately 1638-40), “The Penitent Saint Jerome” exemplifies the artistic sensibilities of the era—a fascination with dramatic emotion and spiritual contemplation. It reflects the broader cultural preoccupation with themes of faith, suffering, and redemption.
      • Symbolism: The skull serves as a central symbol in the painting, representing human mortality and reminding viewers of the ephemeral nature of earthly existence. Jerome’s gaze downward reinforces this theme, conveying a sense of solemn reflection and acceptance.

      A Masterpiece of Baroque Emotion

      “The Penitent Saint Jerome” stands as a testament to Jusepe de Ribera's unparalleled ability to distill profound spiritual ideas into visually arresting compositions. More than just a depiction of Saint Jerome—a revered biblical figure known for his unwavering devotion and tireless translation efforts—the painting transcends its subject matter, becoming an emblem of Baroque artistic ideals. Ribera’s masterful use of tenebrism – a technique characterized by stark contrasts between light and dark – immediately commands attention, plunging the viewer into an atmosphere of solemn contemplation. This dramatic chiaroscuro isn't merely stylistic; it serves to heighten the emotional impact of the scene, mirroring Jerome’s inner turmoil and spiritual struggle.

      Technique and Artistic Innovation

      Ribera’s approach to painting was revolutionary for its time. Unlike many artists who favored idealized representations, he prioritized realism—capturing the textures and nuances of human flesh with astonishing accuracy. He achieved this remarkable feat through meticulous observation and painstaking layering of glazes – thin coats of translucent paint that gradually build up color and luminosity over time. The artist’s studio was filled with canvases bearing the imprint of his tireless dedication to perfecting his craft, a testament to his unwavering commitment to artistic excellence. His palette favored earthy tones—browns, ochres, and siennas—creating a subdued yet profoundly expressive visual experience.

      Historical Context: Naples Under Spanish Rule

      The painting’s creation coincided with Naples's status as a vibrant center of Baroque art under the patronage of Philip IV of Spain. This royal support fueled artistic innovation and encouraged experimentation, fostering an environment where artists like Ribera could flourish. The influence of Caravaggio—Ribera’s mentor—is palpable in his dramatic use of light and shadow, reflecting the broader artistic trends of the era. Furthermore, the painting speaks to the anxieties and spiritual fervor prevalent during this period, mirroring the Catholic Church's fervent desire for art that conveyed religious devotion and moral instruction.

      Symbolism: The Skull and Contemplation

      The inclusion of a skull—a recurring motif in Ribera’s oeuvre—serves as a potent symbol of mortality and human vanity. It compels the viewer to confront the inevitability of death, prompting reflection on the ephemeral nature of earthly existence. Positioned prominently within the composition, it directs the gaze downward, emphasizing introspection and spiritual contemplation. The figure's posture embodies humility and penitence, mirroring the saint’s devotion to God and his acceptance of suffering as a path toward salvation.

      Technique: Tenebrism – Darkness Embraced

      Ribera masterfully employed tenebrism—a technique characterized by extreme contrasts between light and dark—to heighten dramatic impact and convey emotional intensity. This stylistic approach, popularized by Caravaggio, utilizes a deep black background punctuated by strategically placed pools of luminous illumination. The resulting chiaroscuro effect sculpts the figure’s form, creating an illusion of depth and realism while simultaneously emphasizing its spiritual significance. Ribera's meticulous attention to detail—evident in the rendering of skin texture and drapery folds—further underscores his commitment to portraying human anatomy with uncompromising accuracy.

      Soru ve Cevaplar

      Jusepe De Ribera imzalı "St. Jerome penitente" eserinin renkleri canlı mı yoksa mat mı?

      Jusepe De Ribera imzalı "St. Jerome penitente", Muted doygunlukta kaydedilmiştir.

      Jusepe De Ribera imzalı "St. Jerome penitente" eserinin röntgen görüntüsünü görebilir miyim?

      Jusepe De Ribera imzalı "St. Jerome penitente" eserinin X-Işını sayfası, röntgen tarzı bir görünüm de dahil olmak üzere, eserin görüntüsündeki on bir optik katman arasında kaydırma yapmanıza olanak tanıyan etkileşimli bir görüntüleyicidir.

      "St. Jerome penitente" için önerilen baskı şekli nedir - hangi boyut ve hangi yönlendirme ile?

      Medium boyutunda, Square yönlendirme: Jusepe De Ribera imzalı "St. Jerome penitente" için önerilen baskı düzeni budur.


      Sanatçı Biyografisi

      Hayatın Gölge ve Işıkta Şekillenmesi

      Jusepe de Ribera, pek çok kişi tarafından “Lo Spagnoletto” – “Küçük İspanyol” – olarak bilinen, Barok dönemin seçkin bir figürüydü. Tuvaleri dramatik yoğunlukla ve tavizsiz gerçekçilikle doluydu. 1591 yılında Xàtiva, İspanya’da doğan Ribera’nın yolculuğu, onu Valensiya kökenlerinden uzaklaştırdı ve sonunda 17. yüzyılın Napoli şehrinde önemli ressamlardan biri olarak yerini sağlamlaştırdı. O dönemde İspanyol yönetimi altında olan bu şehir onun için hem sanatsal evi hem de eşsiz stilinin oluştuğu kazan oldu. Ribera’nın hayatı, sadece sanatsal bir gelişim kroniği değildi; zorluklar, hırs ve insan durumunu ham karmaşıklığıyla tasvir etmeye yönelik sarsılmaz bir bağlılıkla örülü bir anlatıydı. Erken biyografik detaylar hala bazı gizemler içinde kalsa da, 1607 civarında İtalya’ya geldiğini, başlangıçta Roma’ya yerleştiğini ve ardından 1616 yılında Napoli’ye yöneldiğini biliyoruz; bu şehir onun sanatsal evi olacak ve benzersiz stilinin oluşumuna zemin hazırlayacaktı. Yerel bir ressamın kızı olan Caterina Azzolino ile evliliği, Neapolitan sanat dünyasıyla bağlarını güçlendirdi ve canlı, ancak çoğu zaman çalkantılı atmosferinde gelişmesini sağladı.

      Tenebrizm’in Kucaklanması ve Gerçekçi Vizyon

      Ribera’nın sanatsal oluşumu, İtalyan resminin hakim akımları tarafından derinden şekillendi. Caravaggio’nun etkisi yadsınamaz; Ribera, ustasının devrimci tenebrism kullanımını – ışık ve gölgenin dramatik etkileşimi – duygusal güçle dolu sahneler yaratmak için özümsedi. Ancak sadece taklit etmedi. Bu tekniği Guido Reni gibi diğer ustalardan elde ettiği öğelerle sentezledi, kompozisyonlarına klasik bir duyarlılık katarken Caravaggio’nun gerçekçiliğinin canlı etkisini korudu. Bu füzyon, kendine özgü bir stil ortaya çıkardı: keskin kontrastlar, yoğun odaklı figürler ve insan acısını ve ruhani coşkuyu neredeyse acımasız bir dürüstlükle tasvir etme ile karakterize edilen bir stil. Erken eserleri, örneğin Aziz Bartholomew’nun Şehadeti, bu yaklaşımı örnekliyor – acının tavizsiz detaylarla işlendiği tüyler ürpertici bir tasvir. Martirdomun fiziksel gerçeklerini göz ardı etmedi; bükülmüş bedenler, gergin kaslar, cilt ve kemik dokusu. Bu gerçekçiliğe olan bağlılık dini konuların ötesine uzandı; dilencilerin ve sıradan insanların portreleri, genellikle filozof veya aziz olarak tasvir edildiğinde, o zamana göre çığır açıcıydı ve daha önce sanatta nadiren görülen bir saygınlık ve önem düzeyine yükseltiliyordu.

      Türler Arası Bir Kariyer ve Gelişen Stiller

      Ribera’nın sanatsal üretimi dikkat çekici derecede çeşitlilik gösterdi. Belki de en çok dini resimleri – şehitlik sahneleri, aziz tasvirleri ve dramatik İncil anlatıları – ile tanınır; ancak portre, natürmort ve hatta manzara resminde de ustaydı. Örneğin, Aziz Jerome ve Melek, eserinde sanatçılığının daha yumuşak, daha düşünceli bir yanını sergilerken, yine de işini tanımlayan karakteristik dramatik aydınlatmayı koruyor. Kariyeri boyunca Ribera’nın stili ince ama önemli evrimler geçirdi. Erken resimleri neredeyse çileci gerçekçilik ve tenebrism’in keskin kullanımı ile işaretlenmiştir. Napoli’de sağlam bir şekilde yerleştikten sonra, paleti zenginleşti, kompozisyonları daha karmaşık hale geldi ve aydınlatması biraz yumuşadı. Ancak Barok estetiğinin temel unsurları – duygusal yoğunluk, dramatik anlatılar ve insan deneyimini dürüstlükle tasvir etmeye yönelik sarsılmaz bağlılık – sabit kaldı. Şaşırtıcı bir hassasiyetle dokuları işleyebilen, bir dilencinin pelerinin kaba kumaşından genç bir azizin pürüzsüz cildine kadar bir zanaatkar ustasıydı.

      Miras ve Kalıcı Etki

      Jusepe de Ribera’nın sanat dünyasına etkisi, Napoli atölyesinin ötesine uzandı. Velázquez, Zurbarán ve Murillo gibi ustalarla birlikte İspanyol Barok resminin önemli bir figürü oldu. Tenebrism’in yenilikçi kullanımı ve tavizsiz gerçekçiliği Avrupa genelindeki nesiller boyunca sanatçıları etkiledi. Eserleri, Rönesans sanatının idealize formlarından uzaklaşmak ve daha içgüdüsel, duygusal olarak yüklü bir stili benimsemek isteyenlerle yankı buldu. Daha sonraki sanatçılar bile dramatik kompozisyonlarından ve insan acısının güçlü tasvirlerinden ilham aldılar. Bugün Ribera’nın resimleri dünyanın dört bir yanındaki prestijli müzelerde sergileniyor – Madrid’deki Museo del Prado, Washington D.C.’deki Ulusal Sanat Galerisi ve Avrupa genelindeki birçok kurumda; mirasının 1652’deki ölümünden yüzyıllar sonra da ilham vermeye ve büyülemeye devam etmesini sağlıyor. Zorlu gerçeklerle yüzleşme, insan duygularının derinliklerini keşfetme ve inancın ve dayanıklılığın kalıcı ruhunu aydınlatma gücünün bir kanıtı olarak duruyor.

      Bir Ustanın Kalıcı Cazibesi

      Ribera’nın eserlerine olan sürekli hayranlığın nedeni, zamanı ve kültürel sınırları aşma yeteneğidir. Resimleri sadece tarihi eserler değildir; insan durumuna dair güçlü ifadelerdir – acı, inanç, umut ve umutsuzluk hakkında. Tavizsiz gerçekçiliği bizi rahatsız edici gerçeklerle yüzleşmeye zorlarken, dramatik kompozisyonları ve ışık ve gölgeyi ustaca kullanımı yoğun duygusal bir atmosfer yaratır. Sevgiyle “Lo Spagnoletto” olarak bilinen Ribera, geride hem derinden dokunaklı hem de entelektüel açıdan uyarıcı bir eser bıraktı – Barok döneminin en büyük ustalarından biri olarak yerini sağlamlaştıran bir miras. Resimleri sadece hayranlık duyulacak şeyler değil; deneyimlenecek şeylerdir—kişinin derinliklerinde hissedilecek şeylerdir.
      Jusepe De Ribera

      Jusepe De Ribera

      1591 - 1652 , İspanya

      Kısa Bilgiler

      • Bu Sanatçıdan Etkilenenler:
        • José de Ribera
        • Avrupa ustaları
      • Doğum Tarihi: 1591
      • Doğum Yeri: Xativa, İspanya
      • Etkilendiği Sanatçılar:
        • Caravaggio
        • Guido Reni
      • Sanatsal Akım: Barok
      • Tam Adı: Jusepe de Ribera
      • Uyruğu: İspanyol
      • Ölüm Tarihi: 1652
      • Önemli Eserleri:
        • Aziz Bartolomeus'un Şehadeti
        • Aziz Jerome ve Melek
      Temalara, stillere ve özelliklere göre gruplandırılmış sanat eserlerini keşfedin.
      © TopImpressionists.com — Tüm Hakları Saklıdır  ·  100% El Boyası · Memnuniyet Garantili · Dünya Çapında Ücretsiz Gönderim
      VISA MASTERCARD