Atölye — Dünya çapında ücretsiz gönderim — 2–6 hafta içinde teslimat
      Önizle AR ile önizle Baskı Satışına Geç Dijital Görsel Satışına Geç Gönder
      Detaylar Rehber Favorilere ekle Dosyayı İndir Benzerleri X-Işını Slayt Gösterisi İstatistikler

      Jas de Bouffan'ın Gölü

      Paul Cézanne'in ‘Jas de Bouffan’ın Gölü’nü deneyimleyin! Bu Post-İmpresyonist başyapıt, benzersiz geometrik formları ve canlı renkleriyle sakin kırsal güzelliği yakalar. Modern sanatın evrimini yansıtan zamansız bir eser.

      Post-empresyonist ressam Paul Cézanne (1839-1906), Empresyonizm ile Kübizm arasında köprü kurdu! Geometrik formları, natürmortları ve modern sanat üzerindeki kalıcı etkisiyle tanışın. #Cezanne #PostEmpresyonizm

      El Yapımı Yağlı Boya Reproduksiyon

      Sanatçılarımız tarafından sipariş üzerine hazırlanan; istediğiniz boyut ve çerçevede, tuval üzerine el boyaması yağlı boya. ( Baskı Satışına Geç Dijital Görsel Satışına Geç)

      Corner sample of the P118B picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118B ₺10
      Corner sample of the P118H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118H ₺10
      Corner sample of the P118W picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P118W ₺10
      Corner sample of the P438Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
      P438Z ₺10
      Corner sample of the P508JH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508JH ₺12
      Corner sample of the P508YH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P508YH ₺12
      Corner sample of the P805H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805H ₺10
      Corner sample of the P805Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
      P805Z ₺10
      Corner sample of the P919BZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919BZ ₺10
      Corner sample of the P919G picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919G ₺10
      Corner sample of the P919XJ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
      P919XJ ₺10
      Corner sample of the P959ZH picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
      P959ZH ₺10
      Corner sample of the P968JZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
      P968JZ ₺12
      Corner sample of the W106C picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W106C ₺8
      Corner sample of the W218G picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218G ₺10
      Corner sample of the W218JH picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218JH ₺8
      Corner sample of the W218Y picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W218Y ₺10
      Corner sample of the W307PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
      W307PJ ₺10
      Corner sample of the W316G picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316G ₺10
      Corner sample of the W316PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316PJ ₺8
      Corner sample of the W316Y picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
      W316Y ₺10
      Corner sample of the W398PJ picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W398PJ ₺8
      Corner sample of the W4111J picture frame: masif ahşap, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
      W4111J ₺10
      Corner sample of the W500HY picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500HY ₺15
      Corner sample of the W500JH picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
      W500JH ₺15
      Corner sample of the W692G picture frame: masif ahşap, 8 cm wide and 4 cm thick
      W692G ₺12
      Corner sample of the W849H picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
      W849H ₺8
      Corner sample of the W940BG picture frame: masif ahşap, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
      W940BG ₺15
      Corner sample of the W953PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3.5 cm thick
      W953PJ ₺8

      Standart Boyutlar
      özel boyutlu
      CM
      INCH

      Eserin orijinal oranlarıyla uyumlu, önceden belirlenmiş boyutlarımız arasından seçim yapın.

      genişlik
      yükseklik

      Çerçevenize veya duvarınıza uygun olması için ihtiyacınız olan genişliği ve yüksekliği yazın. Bu eser el boyamasıdır; bu nedenle farklı bir formdaki boyutlar için sanatçı, resmin etrafına biraz daha fazla boya ekleyebilir veya biraz daha kırpabilir — seçim sizin. Boyama işlemi başlamadan önce onaylamanız için size bir dijital taslak gönderiyoruz. Bu sayfada gösterilen resim gerçek sonucu yansıtmamaktadır — gerçek sonucu yalnızca taslak göstermektedir.

      Değiştirilebilecek örneklere dair: Yüzün müşteri fotoğrafıyla değiştirilmesi; Evcil hayvan eklenmesi (örneğin kedinin köpek ile değiştirilmesi); Arka plana gizli bir mesaj dahil edilmesi; Arka plan manzarasının veya öğelerinin değiştirilmesi.
      Siparişten sonra, TopImpressionists.com ekibi talimatlar için müşteriye e-posta gönderecek ve bir taslak önizleme sunacaktır

      Dünya Çapında Teslimat (); standart 5 hafta yerine 3/4 haftada. (23 Ekim). Kaliteden ödün verilmez.

      Dünya Çapında Ücretsiz Ekspres Kargo
      Yüksek Kaliteli Keten Tuval
      Tam Nakliye Sigortası
      Gümrük Vergisi İadesi Garantisi
      Gerçek Renk Uyumu Garantisi
      100 Günlük İade Koşulları (Sadece Üretim Hatalı Ürünler İçin)
      %100 Para İade Garantisi
      Toplu Alım Avantajı

      Toplam Fiyat

      ₺ 13144

      Jas de Bouffan'ın Gölü

      Baskı Tekniği

      Baskı Boyutu

      -

      Toplam Fiyat

      ₺ 13144

      The Serene Embrace of Nature: Paul Cézanne’s *The Pond of the Jas de Bouffan*

      Paul Cézanne's *The Pond of the Jas de Bouffan*, painted in 1878, is far more than a simple landscape; it represents a pivotal moment in art history – a crucial bridge connecting the fleeting impressions of Impressionism with the nascent, geometric explorations that would soon define Cubism. This captivating oil on canvas, measuring just 52 x 56 cm, invites us into a profound meditation on nature, light, and the very act of seeing itself. Nestled within the picturesque setting of the Jas de Bouffan estate near Aix-en-Provence – a place deeply intertwined with Cézanne’s family history – the painting captures a tranquil scene dominated by a shimmering pond reflecting the sky above. The composition is deceptively simple: a modest dwelling, its white roof a beacon against the verdant hillside, sits poised beside the water's edge, framed by an array of trees that seem to lean in towards the viewer, creating a sense of intimate observation, as if inviting us into a private moment. Cézanne’s artistic journey was one of constant refinement, a slow and deliberate process marked by both experimentation and critical scrutiny. Initially influenced by Romanticism and Realism – evident in his early murals at Jas de Bouffan – he meticulously studied the techniques of Impressionists like Monet and Pissarro, absorbing their focus on capturing the effects of light and color. He sought to understand how light transformed surfaces, creating a vibrant dance of hues that shifted with every passing moment. However, Cézanne wasn’t content to merely replicate what he saw; he sought a deeper understanding of form and structure, pushing beyond the fleeting impressions of Impressionism towards something altogether new. *The Pond of the Jas de Bouffan* exemplifies this pivotal shift. He doesn't simply depict the scene as it appears before us; instead, he dissects it, analyzing its underlying geometry – the planes of the trees, the receding perspective of the hillside, and the reflective surface of the water – with a precision that anticipates the formal concerns of Cubism. This process is strikingly evident in his brushwork: short, broken strokes that build up to create a sense of volume and solidity, rather than dissolving into atmospheric haze, as was often the case with Impressionist works.

      A Revolutionary Approach to Representation

      Cézanne’s approach to color is equally revolutionary. He employs a palette of muted greens, blues, and browns – earthy tones that evoke the natural world – but he applies them with an almost sculptural quality. The colors aren't blended smoothly; they are applied in distinct patches, creating a sense of depth and texture, as if he were modeling the scene with pigment rather than simply representing it. Notice how the reflections on the water’s surface shimmer with variations of blue and green, mirroring the sky above and adding to the painting’s overall dynamism – a deliberate manipulation of color that was groundbreaking at the time, challenging traditional notions of representation and paving the way for future generations of artists. The significance of *The Pond of the Jas de Bouffan* extends far beyond its aesthetic qualities. It's a testament to Cézanne’s evolving artistic vision – a visual record of his ongoing experimentation with form, color, and perspective. His work had a profound impact on modern art, directly influencing artists such as Pablo Picasso and Henri Matisse, who were deeply inspired by his exploration of geometric abstraction and his rejection of traditional academic conventions. The painting's influence can be seen in the way these artists approached composition, color, and form – breaking down objects into their essential shapes and exploring new ways of representing space and volume.

      Symbolism and Emotional Resonance

      While seemingly a straightforward depiction of a rural landscape, *The Pond of the Jas de Bouffan* is rich in symbolic meaning. The pond itself represents tranquility and reflection – a place for contemplation and escape from the pressures of daily life. The dwelling, with its white roof, symbolizes domesticity and stability, anchoring the scene within a recognizable reality. The surrounding trees, rendered with such meticulous detail, evoke a sense of timelessness and connection to nature. Cézanne’s deliberate use of light and shadow further enhances the painting's emotional impact – creating a mood of serene beauty and quiet contemplation.

      Replicating Masterpiece: A TopImpressionists Reproduction

      At TopImpressionists, we are dedicated to preserving the essence of masterpieces like *The Pond of the Jas de Bouffan*. Our hand-painted reproductions capture every nuance of Cézanne’s brushwork and color palette with meticulous attention to detail. Each reproduction is crafted by skilled artists using traditional oil painting techniques, ensuring that the artwork retains its original depth, texture, and emotional resonance. Whether you're an art enthusiast, a collector, or simply seeking to add a touch of timeless beauty to your home, our reproductions offer a stunning way to experience Cézanne’s vision firsthand. Explore the full reproduction here.
      • Size: 52 x 56 cm
      • Date: 1878
      • Style: Post-Impressionism
      • Medium: Oil on Canvas

      Learn more about Paul Cézanne and his works at: Paul Cézanne

      Soru ve Cevaplar

      "Jas de Bouffan'ın Gölü" adlı eserin atmosferi nasıldır?

      "Jas de Bouffan'ın Gölü" Huzurlu bir atmosfere sahip.

      "Jas de Bouffan'ın Gölü" hangi duyguyla ilişkilendiriliyor?

      Paul Cézanne imzalı "Jas de Bouffan'ın Gölü", Huzurlu bir duygusal ton yansıtıyor.

      "Jas de Bouffan'ın Gölü" adlı eserin bir Oturma Odası için önerilen boyutu nedir?

      Oturma Odası içerisinde, "Jas de Bouffan'ın Gölü" adlı eserin Orta Boy baskı boyutunda olması önerilir.


      Sanatçı Biyografisi

      Dâhi Bir Vizyon: Paul Cézanne’ın Hayatı ve Sanatı

      Paul Cézanne, 1839 yılında Aix-en-Provence'da doğmuş, empresyonizmin geçici izlenimleriyle kübizmin parçalanmış formları arasında bir köprü görevi gören, sanat tarihinde devasa bir figür olarak tarihe geçmiştir. Yolculuğu, hemen kabul görme şeklinde olmamış; aksine, sanatsal keşiflerle dolu, şüphe ve eleştirilerle işaretlenmiş yavaş bir gelişim süreciydi. Sonunda modern sanatın seyrini derinden etkileyecek bir miras bırakmıştır. Babası ilk olarak şapkam yapımcısı, daha sonra bankacı olan mütevazı ama varlıklı bir ailede doğan Cézanne, hırslı sanatçılar için alışılmadık bir finansal güvenceye sahipti ve bu sayede ticari başarı baskısı olmadan tutkusuna kendini adamasına izin veriyordu. Babasının beklentileri doğrultusunda hukuk kariyerine yönlendirilse de sanatsal ifade dürtüsü çok güçlüydü ve hayatını tanımlayacak olan resme adanmak için hukuku terk etti. Erken dönem etkileri, gençliğinde hakim olan romantizm ve Barbizon okulunun manzara sevgisiydi; ancak Paul Gauguin ve Georges Seurat gibi sanatçılarla karşılaşması ve onların renk ve formlara getirdiği yenilikçi yaklaşımları, Cézanne’ı kendi kendine özgü yolunu çizmeye yöneltti.

      Karanlıktan Yapıya: Bir Tarzın Evrimi

      Cézanne'ın ilk dönem eserleri genellikle romantik resmin karakteristik özelliklerini yansıtan dramatik ve duygusal temaları ifade ediyordu – tuvallerini karanlık paletler ve etkileyici fırça darbeleri domine ediyordu. Ancak bu başlangıç aşaması, çok daha analitik ve çığır açan bir yaklaşıma doğru atılmış bir adımdı. Empresyonistlerin favori olarak gördükleri ışığın geçici izlenimlerini yakalamanın ötesinde tatmin olmayan Cézanne, nesnelerin altında yatan yapıyı anlamak ve temsil etmek için bir arayışa girdi. Sadece *neyi* gördüğünü değil, aynı zamanda gerçekliği oluşturan temel formları nasıl algıladığını merak etti. Bu durum onu doğal şekilleri geometrik eşdeğerlerine – konilere, silindirlere, kürelere – indirgemeye yöneltti ve bu da onlar ortaya çıkmadan onlarca yıl önce Kübizm devrimini öngörmüştü. Tekniği, karmaşık renk alanları ve dokular oluşturmak için dikkatlice katmanlanmış küçük, tekrarlayan fırça darbeleriyle karakterize oldu; daha önce resimde görülmemiş bir sağlamlık ve derinlik hissi yarattı. İllüzyonist uzayla ilgilenmiyordu; bunun yerine nesneleri aynı anda birden fazla bakış açısından sunarak geleneksel perspektif kavramlarını zorladı ve izleyicinin kompozisyonunun inşa edilmiş doğasıyla aktif olarak etkileşim kurmasını sağladı. Bu kasıtlı bozulma rastgele değildi, aksine formun daha eksiksiz bir anlayışını iletme çabasıydı; sadece belirli bir zamanda yakalanan bir an değil, algının bir senteziydi.

      Manzara, Natürmort ve İnsan Formu: Temel Eserler ve Tekrarlayan Motifler

      Cézanne’ın yapıtı şaşırtıcı derecede çeşitlidir; manzaralar, natürmortlar, portreler ve banyocular tasvirleri içerir; ancak hepsi benzersiz form ve renk yaklaşımıyla birleştirilmiştir. 1880 yılında resmettiği Jas de Bouffan'daki Havuz, şekil ve tonların dikkatli bir düzenlemesi aracılığıyla doğanın özünü yakalama yeteneğini sergileyen manzara çalışmalarını örneklendirir. 1866 yılında oluşturulan Émile Zola Portresi, gelişen tarzına ışık tutar ve yakın arkadaşı ve yazarla arasındaki zihinsel yoğunluğun etkileyici bir bakış açısını sunar. Natürmortları, nesnelerin basit temsilleri olmanın ötesinde hacim, ışık ve mekansal ilişkilerin keşifleridir. Mont Sainte-Victoire serisi Cézanne için bir takıntı haline geldi; onlarca yıl boyunca form ve perspektifi araştırmasına olanak tanıyan tekrarlayan bir motif oldu. Bu resimler sadece bir dağın tasviri değildir; derinlik, hacim ve ışık ve gölge arasındaki etkileşimin nasıl algılandığını incelemelerdir. Son olarak, banyocular serisi, idealize edilmiş manzaralarda çıplak figürleri betimleyerek insan formunun doğayla olan bağlantısını temsil eder ve genellikle zamansızlık ve sessiz bir düşünce duygusuyla yüklüdür.

      Yenilikle Damgalanan Bir Miras: Cézanne’ın Modern Sanat Üzerindeki Etkisi

      Paul Cézanne'ın sonraki sanat nesilleri üzerindeki etkisi ölçülemez. Resim diline yaptığı çığır açan katkılar nedeniyle 20. yüzyılın başlıca sanatsal akımlarından birçokına zemin hazırlayarak modern sanatın "babası" olarak yaygın olarak kabul edilir. Pablo Picasso ve Georges Braque, Cézanne'ın geometrik formlara ve çoklu perspektiflere verdiği önemden derinden etkilendi ve bunlar Kübizm’in merkezi ilkelerinden biri haline geldi. Cesur renk kullanımı da Henri Matisse liderliğindeki Fauvist hareketini etkiledi; sanatçılar alışılmadık, doğal olmayan canlı tonları kucakladılar. Hatta Empresyonist sanatçılar bile Cézanne'ın öznel algı ve psikolojik derinlik keşfini yankı buldu. Belirli akımların ötesinde, Cézanne’ın sanatçının kişisel vizyonuna olan ısrarı ve geleneksel akademik kısıtlamaları reddetmesi, nesiller boyu ressamı yeni ifade biçimlerini keşfetme özgürlüğü bahşetti. Temsilin tanımını değiştirdi; taklit etmekten ziyade, altta yatan yapıya ve öznel algıya dayanan görsel bir deneyim inşa etmeye odaklandı. 1906'daki ölümü bir son değil, yeni bir çağın şafağını – sanat tarihi üzerinde devrimci vizyonuyla derinden şekillenen – işaret etti.
      Paul Cézanne

      Paul Cézanne

      1839 - 1906 , Fransa

      Kısa Bilgiler

      • Artistic Movement Or Style: Post-Empresyonizm
      • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
        • Kübizm
        • Fauvizm
        • Sürrealizm
      • Artists Who Influenced This Artist:
        • Romantizm
        • Barbizon Okulu
        • Paul Gauguin
        • Georges Seurat
      • Date Of Birth: 19 Ocak 1839
      • Date Of Death: 22 Ekim 1906
      • Full Name: Paul Cézanne
      • Nationality: Fransız
      • Notable Artworks:
        • The Pond at Jas de Bouffan
        • Portrait of Émile Zola
        • Mont Sainte-Victoire serisi
        • Bathers serisi
      • Place Of Birth: Aix-en-Provence, Fransa
      Temalara, stillere ve özelliklere göre gruplandırılmış sanat eserlerini keşfedin.
      © TopImpressionists.com — Tüm Hakları Saklıdır  ·  100% El Boyası · Memnuniyet Garantili · Dünya Çapında Ücretsiz Gönderim
      VISA MASTERCARD